Klávesové zkratky na tomto webu
Skočit na obsah

Co je to Pinterest?

Pinterest je sociální síť, která funguje na trochu jiném principu. V podstatě jde o webovou nástěnku.

Sledujte náš Pinterest

Určitě si vzpomenete na nástěnky ve škole nebo ve třídě. Na základní škole plné výkresů, později, u nás starších, různých politických a budovatelských prohlášení. Tak tohle je něco podobného.

Jak to funguje?

Náhled na komentáře v PinterestuNa Pinterestu sdílíte jen obrázky a videa. Žádné textové příspěvky. Pouze obrázek, fotka nebo video. K tomu přidáte krátký popis o délce maximálně 500 znaků a je to.

Ještě můžete přidávat komentáře. Podobně jako na Facebooku ke svým nebo příspěvkům ostatních.

Proč používat Pinterest?

Protože je to jednoduché, rychlé a přehledné. A všechno máte hned při ruce.

Přátele a rodinu máte na Facebooku, rychlé zprávy a zajímavosti najdete Twitteru, fotky si sdílíte přes Picasu nebo Flickr.

Pokud ale budete chtít něco hledat na Facebooku nebo Twitteru, musíte použít hledání a projít několik příspěvků než se dostanete k tomu, co hledáte. Pokud máte na Pinterestu vytvořené tématické nástěnky, stačí prostě otevřít příslušnou nástěnku.

K čemu je to dobré?

Hledáte nové vybavení do bytu? Vytvoříte si nástěnku, do které mohou přispívat členové rodiny a každý přípěvek si pak můžete vzájemně okomentovat.

Náhled na nástěnky Pinterestu

Nebo potřebujete nějaký inspirativní zdroj k projektu? Vytvoříte si tématickou nástěnku. Budete tak mít všechno pěkně na jednom místě.

Studio Swing používá Pinterest jako inspiraci. V současné době máme dvě hlavní nástěnky. Jednu pro dámské a druhou pro pánské účesy. Tam vkládáme zajímavé účesy a trendy.

Prohlédněte si náš Pinterest, stačí kliknout na následující tlačítko.

Sledujte náš Pinterest

Náhled stránky Pinterestu

Jak používat Pinterest?

Jednou z předností Pinterestu, je možnost prohlížet si stránky bez vlastního účtu. Stačí si otevřít stránky Pinterest.com a ponořit se do moře inspirace.

Jak si vytvořit účet?

Pokud vás to zaujalo a chcete sami vytvářet vlastní příspěvky, pak si musíte vytvořit účet.

To je jediná věc, která by vás mohla v první chvíli odradit. V současné době je totiž nutné mít účet na Facebooku nebo Twitteru a získat pozvánku.

Dobrou zprávou ovšem je, že není nutné používat tyto účty k přihlašování neustále. Po registraci, se lze přihlašovat i pomocí emailové adresy a hesla. Současně s tím lze vypnout propojení s účty Facebooku a Twitteru.

Co se týká pozvánky do Pinterestu, tak to není žádný velký problém. Napište nám a my rádi vám ji poskytneme. Také nás potěšíte, pokud si Studio Swing vložíte mezi oblíbené.

Začínáme

Jakmile budete mít vytvořený účet, můžete začít.

Nejjednodušším způsob, jak vytvořit svojí první nástěnku, je tlačítko Add+ v horním menu stránky.

Náhled na funkce Pinterestu

Jednotlivé nástěnky lze nastavit jen pro soukromé použití nebo ponechat plně otevřené. Pak budou přístupné všem uživatelům. Do vaší uzamčené nástěnky můžete přispívat jen vy nebo lidé, kterým dáte povolení.

Pod tlačítkem Add+ se nacházejí i další funkce.

Add Pin vám otevře okno, do kterého vložíte webovou adresu, ze které se budou obrázky vkládat. Funkce „vyřízne“ ze stránky všechny obrázky a nabídne vám, který z nich chcete zveřejnit na Pinterestu. Podobnou funkci má i bookmarklet Pinterestu. Jakmile na něj kliknete, provede na aktuální stránce „vyříznutí“ obrázků.

Pokud chcete nahrát vlastní obrázek, použijte Upload a Pin.

Jakmile objevíte něco zajímavého při procházení Pinterestu, máte dvě možnosti. Buď obrázek okomentovat, podobně jako na Facebooku nebo použít funkci Repin. Ta nedělá nic jiného, než že okopíruje obrázek do vaší nástěnky.

Tak to byl rychlý úvod k Pinterestu a pokud vás to zaujal, hurá do toho. Už se těšíme na vaše příspěvky.

Loga společností Wella, Yonka, System Professional a SebastianSpona

Najdete nás na Ikona FacebookIkona Pinterest

O nás | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů

Poštovní adresa Poděbradova 923, 272 01 Kladno | Telefon +420 312 245 901 | zc.gniwsoiduts@ofni Email

© 2011 Swing - vlasové a kosmetické studio

Zpět na začátek stránky ↑

TOPlist